A gondolkodás mellett az emberek alapvető meghatározó tényezője a mozgás.
Mozogni lehet jól és rosszul, egészségesen és egészségtelenül, preventíven vagy veszélyesen.
A funkcionális edzés során megtanulhatjuk a mindennapokban használatos alapvető emberi mozgásokat végezni jól, egészségesen és preventíven, hogy az életünk során fellépő testi rendellenességeket és ebből fakadó fájdalmakat csökkenteni tudjuk.
Ahány ember, annyi testi adottság, így az állapotfelmérés után egyénre szabott edzéstervre van szükség.
Jó példa erre a guggolás. Sok helyen olvasható az a nézet, miszerint az a jól kivitelezett guggolás, ahol a térd nem haladja meg a boka vonalát. Az emberek 80% nem képes kivitelezni az e fajta guggolást, egyszerű oknál fogva: nem elég mobilis a bokájuk.
Azonban nem gondolom, hogy bármelyik guggolásra ráhúzható a “minta” jelző, hiszen megannyi más, genetikai adottság befolyásolja.
Bármi is legyen a célod, a funkcionális edzés során biztonságban kerülsz közelebb hozzá és a tested hálás lesz.
“A funkcionális edzések során megtanultam használni, uralni és szeretni a testem.
Rájöttem, hogy bármi is legyen a célom, azt sérülésmentesen is el tudom érni, miközben az alapvető emberi mozgásokat veszem igénybe, ami jó esetben hozzásegít egy egészséges és fájdalommentes jövőhöz, ami mindannyiunknak fontos szempont.Közben pedig igazán jól érezhetem magam a változatos edzések közben.” -Dékány Dominika
Az edzésprogramozás során a funkcionális anatómia mozgásaival dolgozunk (guggolás, emelés, cipelés, húzódzkodás, …) így csak azokat a mozgásokat erősítjük, ami a testünk számára természetes és olyan módon, amire a testünk alkatilag és genetikailag képes. Ráadásul ezek haszna nem csupán az edzés területén, de a mindennapokban is kamatozik.
Eszközök, amiket használunk:
Gyere el hozzám, nézzük meg mire van szüksége a te testednek és adjuk meg neki közösen azt, aminek hála hosszú és egészséges élet vár rád 🙂